Örümcek Vinç

Makine parkurumuzdan...
Image

Örümcek Vinç büyük araçların giremediği yerlerde kullanılan vinç çeşitlerinden biridir. Mini örümcek vinçler kompakt iz bırakmayan paletleri ve 1 metre genişlikten geçebilme özelliğinden dolayı genellikle alışveriş merkezleri, cami, otel ve diğer makinelerin giremediği yerlerde kullanılır. Aynı zamanda toprak, çim, fayans ve bunlara benzer alanlarda zarar vermeden hareket edebilen bir makinedir. Örümcek vinç araç üstü sepetli vinçlerin giremediği yerlerde kullanılmaktadır. Günümüzün yeni vinç teknolojilerinden biridir ve kiralama sektöründe en fazla tercih edilen makineler arasında yerini almıştır.

Örümcek vinç ağır inşaat işlerinde eşyaların kaldırılmasında etkili bir şekilde kaldırma işlemini gerçekleştirir. İnşaatların vazgeçilmez iş makinesi olarak karşımıza çıkar. Örümcek vinçler teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ortaya çıkmıştır. Örümcek vinçlerin ortaya çıkması da beraberinde bir takım ilerlemeleri getirmiştir. Önceden çok yüksek olmayan binalar; zaman içerisinde uygun makinelerin icat edilmesi ile birlikte gittikçe yükselmektedir.

Türkiye özellikle inşaat alanında çok ciddi bir büyüme içerisindedir. En basit şekilde önceden sadece bir ya da iki katlı olarak gördüğümüz evler artık bir gökdelenlere dönüşmüştür. Bunun en önemli nedeni teknolojinin inşaat alanına girmesidir. Çünkü teknolojik makinelerin inşaat alanına girmesi ile birlikte insan gücüne duyulan ihtiyaç azalmıştır. Bu durum da binaların daha yüksek bir boyuta kavuşmasına olanak sağlamıştır.

Önceden tüm aşamalar insan gücü ile kullanılmaktadır. Ancak bu sırada insan gücü sınırlı olduğu için yapılan inşaatlar da sınırlı bir durumda kalmaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insan gücünü aşan makineler ortaya çıkmıştır. Bu sayede de yavaş bir şekilde binalarda da bir takım değişiklikler meydana gelmiştir. Özellikle örümcek vinçlerin kullanılmaya başlanması ile birlikte her taraf şantiye alanına dönüşmüş ve yüksek binalar ortaya çıkmıştır.

Örümcek Vinç Kiralama

Örümce vinç kiralama hizmeti için sitemizden yararlanabilirsiniz. Artık her durumda inşaat alanlarında örümcek vinç ihtiyacı doğmaktadır. Böyle bir durumda da kişilere örümcek vinç kiralayarak istedikleri hizmetten yararlanmalarına olanak sağlıyoruz. Böylece istedikleri an sitemizden bize ulaşarak, kiralamak istedikleri iş makinelerine karar veriyorlar.

Örümcek vinçler dört ayaklı ve rahatlıkla hareket etmeleri nedeni ile örümceğe benzetildiği için bu adı almıştır. Her bir ayağı 3 metre uzunluğa sahiptir. Bu da örümcek vinçlerin son derece rahat bir şekilde hareket etmelerine olanak sağlar.

Örümcek vinçlerin bu yapıda olmaları özellikle rüzgarlı havalarda ekstra güvenlik önlemi oluşturur. Çünkü bu dört ayak açıldığında her türlü rüzgar durumunda sağlam bir şekilde yer hakimiyeti kazanır. Böylece hiçbir hava koşulunda güvenliği tehdit edecek bir durum oluşturmaz.

Örümcek Vinç Özellikleri

Örümcek vinçler oldukça rahat hareket edebilme özelliği ile bilinir. Bu sayede her türlü koşullarda uygun kullanıma sahiptir. Ayrıca son derece fazla ağırlıkları rahatça kaldırabilirler. Örümcek vinçler ortalama 4 ton ağırlığındaki bir eşyayı çok rahat bir şekilde yerden kaldırmayı başarır. Üstelik taşıyabileceği yükseklik ise yaklaşık olarak 25 metre civarındadır.

Örümcek vinçler bir kumanda yardımı ile çalışır. Uzaktan kontrol edilen bu kumanda sayesinde yapılmasını istediğiniz tüm kaldırma işlemleri için örümcek vinçleri tercih edebilirsiniz.