Makaslı Platform Vinç

Makine parkurumuzdan...
Image
Makaslı platform insan boyunun erişemediği yüksekliklerde kullanılan bir platform çeşididir. Makaslı platform sayesinde personeli makinenin özelliğine göre 5 metre ve 30 metre yüksekliğe kadar çıkartabilen ve rahatlıkla işlerini yapmasına yardımcı olan makine çeşitlerinden biridir. Elektrikli ve dizel seçenekleri ile ikiye ayrılır. Genellikle Fabrikalarda ve kapalı alanlarda kullanılmaktadır.

Elektrikli modeller düz ve sert zeminde kendi gücüyle hareket edebilmektedir. Fakat eğimli ve bozuk zeminlerde dizel motorlu makaslı platformlar tercih edilmelidir. Makaslı platformlar geniş ve uzun sepete sahiptirler ve çalışanlar için oldukça büyük kullanım alanı sağlamaktadır. Yüksek yapıların ve binaların boya, sıva, elektrik, kamera montajı ve silikon çekme, gibi işlerde çok yaygın kullanılmaktadır.

İşçi sağlığı ve güvenliği açısından kiralama yapan firmalar için önemli olan bu platformlar en çok tercih edilen makineler arasında yer almaktadır. Makaslı platform son dönemlerde inşaat alanında en fazla tercih edilen ürünlerin başında gelir. İş güvenliği alanında son derece etkili ürün olan bu makineler tüm dünyada yaygın bir şekilde kullanılır. Türkiye’de de en fazla kullanılan makine makaslı platformdur.

İnsan haklarının ön plana çıkması ile birlikte artık çalışma alanlarındaki en önemli sorun iş güvenliğidir. İş güvenliği her meslek grubu içerisinde son derece önemlidir. Kişi güvenliği oluşmadan günümüzde o işi gerçekleştirmek de mümkün değildir. Ancak tüm iş grupları içerisinde çalışan güvenliği önemli olsa da; inşaat sektöründe çok daha önemlidir.

İnşaat sektöründe çalışanlar her an bir tehlike ile burun burunadır. Bu durum sonucunda da inşaat alanında kimi zaman insanları üzen iş kazaları meydana gelir. Hatta bu iş kazalarından maalesef bir kısmı ölümcül bile olabilir. Bunun önüne geçmek için, inşaat sektöründe kaliteli ve güvenilir makineler piyasaya sürülmüştür. Bu güvenilir makineler ile iş güvenliği büyük oranda sağlanmış olur. İş güvenliğinin sağlandığı makinelerin başında ise makaslı platformlar vardır.

Makaslı Platform Kiralama

İnşaat alanındaki çalışanların güvenirliğini sağlamak ve iş yükünü hafifletmek adına makaslı platformlar fazlası ile kullanılır. Bu nedenle de neredeyse her iş alanında bu makineye ihtiyaç vardır. Firmamız bu makinelere ulaşmanız noktasında size hizmet verir. Firmamıza başvurarak makaslı platform kiralama konusunda dilediğiniz hizmete sahip olabilirsiniz. Eksen vinç olarak iş makinelerinin öneminin farkındayız. Bu önem doğrultusunda da iş yaşamınızdaki güvenliği sağlamak adına dilediğiniz çeşit makaslı platformları size kiralıyoruz. Bu sayede sabit ve yüksekte durulması gereken durumlarda size yardımcı oluyoruz.

Makaslı platform özellikle fazla yükseltiye ihtiyaç olmadığı durumlarda ön plana çıkar. Ağır yük gereken ve platformun sabit tutulmasının önemli olduğu her durumda makaslı platform kullanılmaktadır. Özellikle inşaat alanındaki çalışanların sabit bir şekilde yukarıda tutulması için bu makine tercih edilir. Makaslı platformlar 3 metreden başlayarak 30 metreye kadar bir yükselti içerisinde durabilir.

Makaslı Platform Çeşitleri

Makaslı platformlar hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda kullanım için uygundur. Ancak iç ve dış mekanlarda kullanılan makaslı platformlardan birbirinden ayrılır. Bu sayede istediğiniz alanlarda size uygun olan makaslı platformları tercih edebilirsiniz.

Makaslı platformlar en genel hali ile ikiye ayrılır. Bunlar akülü ve dizel makaslı platformlardır. Akülü makaslı platformlar sessiz çalıştığı için daha çok iç mekanlarda tercih edilir. Dizel makaslı platformlar ise dış mekanlar için uygundur. Özellikle zorlu arazilerde kolay kullanımı nedeni ile tercih edilir.